Силјановска го остави без зборови на нејзиниот противкаднидат Стево

За кратко време почнува  емитувањето на првата дебата помеѓу кандидатите за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река. На социјалните мрежи се појавија видеа, со таканаречени тизери од дебатата која е веќе снимена. Прикажувањето на истата започнува во 19:15 часот на телевизија Телма во емисијата ,,Топ тема”.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here