16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Силјановска го остави без зборови на нејзиниот противкаднидат Стево

Силјановска го остави без зборови на нејзиниот противкаднидат Стево

Translate (Eng):[gtranslate]

За кратко време почнува  емитувањето на првата дебата помеѓу кандидатите за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река. На социјалните мрежи се појавија видеа, со таканаречени тизери од дебатата која е веќе снимена. Прикажувањето на истата започнува во 19:15 часот на телевизија Телма во емисијата ,,Топ тема”.

РЕКЛАМА
- Реклами -