25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Некој за парите клети, ние за боите свети“, скопски Вардар со најмоќна...

Некој за парите клети, ние за боите свети“, скопски Вардар со најмоќна поддршка до сега

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“.

Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив грмеа уште 7.000 грла, присутни на трибините во вардаровиот дом. Во СЦ „Јане Сандански“ нема место игла каде да фрлиш, затоа што трибините се полни, а исто така, нема место и за стоење.

Поддршка има и ПИК Сегед, во нешто околу 150 гости од Унгарија. Ова е последен меч за Вардар во овој лик, откако Сергеј Самсоненко соопшти дека се откажува од проектот за наредната сезона.

РЕКЛАМА
- Реклами -