22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Почина најстариот фудбалер во Македонија

Почина најстариот фудбалер во Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера, на 100-годишна возраст почина Илија Николов – Моторетката, некогашен фудбалер на ФК „Беласица“.


Својата кариера во Беласица ја завршил далечната 1953 година, а Струмица ќе го памети и по својот прекар – Моторетката, бидејќи најчесто бил среќаван како трча по фудбалските терени.

РЕКЛАМА
- Реклами -