25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле

Translate (Eng):[gtranslate]

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, дознава 24 Инфо од очевидци.

Според нив, бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот Македонско Косовско бригада. Новороденчето било голо и оставено на тротоарот покрај тревник. Во непосредна близина, на улицата, била фрлена папочната врвца која ја пресекла мајката по породувањето.

Бебето со возило на Итна помош веднаш било пренесено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

РЕКЛАМА
- Реклами -