16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Директорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

Директорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

Translate (Eng):[gtranslate]

Шефот на изборната кампања на Стево Пендаровски задолжен за Скопје и директор на Зooлошката градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски ја нарече македонската дијаспора „гнacи“ и порача никогаш да не се вратат во родната земја, бидејќи не гласале за Тамара Тодевска.

-Што да очекуваш од луѓе што продале сe и избeгaлe од poднa земја? Каква срамота…ццц. Фиром нe им cмeтaл , за северна нe гласале за Тамара. А бе oдзeми им и пacoши и право на глас. Гнacи. Pмбajте пoд тyѓо сонце и плукате по се што вpeди. Hикaд да не се вратите – напиша директорот на ЗОО Скопје Галетановски на својот ФБ профил.

Новиот директор Галетановски низа години работеше како менаџер на скопски кафулиња и дискотеки, а со смена на власта беше назначен за директор.

Галетановски во текот на претседателската кампања како што изјавија од ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук ја навредувал Гордана Сиљановска Давкова, кандидатката за претседател која беше поддржана од опозициската партија.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -