23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Уште едно изненадување за Охриѓани: Ресторанот ''Вили'' започна со работа со смешни...

Уште едно изненадување за Охриѓани: Ресторанот ”Вили” започна со работа со смешни цени..

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатиот ланец за брза храна „Вили“ во чија сопственост се петнаесетина сендвичарници во повеќе градови низ земјата, пред неколку дена започна со работа и  нацониалниот ресторан ”Вили”. Oвој национален ресторан се наоѓа најпознатото туристичко место на охридското крајбрежје – Пештани.

Во нивното петнаесетгодишно искуство во подготвување на брзата храна, ова е прв национален ресторан од ваков тип кој го носи името на брендот „Вили“.Фотографија на Лесковачка скара кај Вили.

Но кога се во прашање цените,  може да се уверете и сами:

РЕКЛАМА
- Реклами -