15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаУште едно изненадување за Охриѓани: Ресторанот ''Вили'' започна со работа со смешни...

Уште едно изненадување за Охриѓани: Ресторанот ”Вили” започна со работа со смешни цени..

Познатиот ланец за брза храна „Вили“ во чија сопственост се петнаесетина сендвичарници во повеќе градови низ земјата, пред неколку дена започна со работа и  нацониалниот ресторан ”Вили”. Oвој национален ресторан се наоѓа најпознатото туристичко место на охридското крајбрежје – Пештани.

Во нивното петнаесетгодишно искуство во подготвување на брзата храна, ова е прв национален ресторан од ваков тип кој го носи името на брендот „Вили“.Фотографија на Лесковачка скара кај Вили.

Но кога се во прашање цените,  може да се уверете и сами:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...