23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија СТРУМИЧАНЕЦОТ ДАНИЕЛ АНГЕЛОВ ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈДОБАР ТАТУ МАЈСТОР

СТРУМИЧАНЕЦОТ ДАНИЕЛ АНГЕЛОВ ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈДОБАР ТАТУ МАЈСТОР

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Скопје изминатиот викенд се одржа првиот интернационален саем за тетовирање на кои учествуваа повеќе од 50 артисти од Германија, Исталија, Романија, Србија, Албанија, Бугарија, Црна Гора и од нашата Македонија. Артистите на саемот за тетовирање ги презентираа своите изработки од тетоважи во различни категории пред комисија составена од 4 членови првиот ден, и 5 члена вториот ден.

На интернационалниот саем за тетовирање учествуваше и нашиот артист од Струмица-Даниел Ангелов, кој учествуваше во категоријата (Црно-Бело реализам) и освои второ место. Ангелов исто така освои и прво место во категоријата (Најдобро од конвенцијата). Покрај наградите за на ѕид, Даниел Ангелов доби и машинка за тетовирање изработена рачно од Драган Бумбар Тривучич, еден од најдобрите мајстори во изработка на машинки за тетовирање во Европа.

РЕКЛАМА

- Реклами -