28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаглавени до гуша, но на терен вистински лавови: Вардар по втор пат...

Заглавени до гуша, но на терен вистински лавови: Вардар по втор пат ја освои европската титула

Вечерашната драма заврши со победа над Веспрем и освојување на уште една европска титула за Вардар.

Вардар водеше во целиот натпревар вечерва против Веспрем. Првото полувреме заврши со резултат од 16:11 за Вардар. Но Веспрем во второто полувреме не го остави Вардар така лесно да дојде до титулата. Веспрем првпат дојде до негатива од само еден гол во 40. минута, потоа уште еднаш седум минути подоцна на 22:21, но во продолжение „црвено-црните“ имаа најмалку два гола предност и истата не ја испуштија ниту во драматичната завршница за конечни 27:24.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Повредата на бебето е настаната при земање крв за анализи“: Комисија ќе го истражува случајот на Детска клиника

Мемеди синоќа заедно со министерот за здравство Арбен Таравари го посетија семејството на тримесечното бебе. МАКЕДОНИЈА ВО ПОНЕДЕЛНИК „Повредата на бебето е настаната при земање крв за...

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...