-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаЗаев до Борисов: 40 степени е иако сега сме Северна

Заев до Борисов: 40 степени е иако сега сме Северна

Иако сега сме Северна Македонија, пак е 40 степени, му одговори на шега премиерот Зоран Заев на неговиот бугарски колега Бојко Борисов на Самитот во Познањ.

Борисов му одговори на Заев дека претходните 2-3 дена бил во Брисел и не ја почуствувал жегата.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес го празнуваме Свети Климент Охридски

Денес Македонската православна црква го празнува споменот на својот патрон Свети Климент Охридски – Чудотворец, најпознатиот меѓу повеќето ученици на Светите браќа Кирил и...

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...