3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Заев до Борисов: 40 степени е иако сега сме Северна

Заев до Борисов: 40 степени е иако сега сме Северна

Translate (Eng):[gtranslate]

Иако сега сме Северна Македонија, пак е 40 степени, му одговори на шега премиерот Зоран Заев на неговиот бугарски колега Бојко Борисов на Самитот во Познањ.

Борисов му одговори на Заев дека претходните 2-3 дена бил во Брисел и не ја почуствувал жегата.

РЕКЛАМА