Упасен американски милијардер педофил: Пријател на Клинтон и Трамп продавал деца за секс

Американскиот милијардер и регистриран сексуален напаѓач Џефри Епстајн е уапсен поради обвинение за трговија со деца поради пружање на сексуални услуги.

Милијардерот е притворен поради дела изврешни во 2002 и 2005 година, а уапсен е во саботата на аеродромот во Њујорк кога се враќал од Париз, пренесува Ен-Би-Си њуз.

Епстајн е веќе осуден поради сексуално злоупотребување, а со судот склопил договор за признавање на вина и наместо доживотна затворска казна, казнет е со 13 м,есеци затвор, за потоа да исплати пари за своите жртви и да влезе во регистерот на сексуални напаѓачи.

The Wall Street Journal

@WSJ

Epstein is a former asset manager who has been friends with former President Clinton and President Trump https://on.wsj.com/2NCJNCQ 

Billionaire Jeffrey Epstein Arrested on Sex-Trafficking Charges

Billionaire Jeffrey Epstein Arrested on Sex-Trafficking Charges

Billionaire financier Jeffrey Epstein was arrested on sex-trafficking charges, a dramatic turn in a yearslong legal saga related to allegations of his activities with underage girls.

wsj.com

140 people are talking about this

Неименуван полициски службеник навел дека Епстајн се сомничи дека децата ги плаќал за наводна масажа. а сушност сексуално ги искористувал.

Потоа, барал од тие малолетни лица да ги доведат своите пријатели, кои исто така, плаќале за сексуални услуги.

Некои од жртвите на милијардерот, а се проценува дека имало најмалку 40, биле помлади од 14 години, а недозволените работи се случувале во неговите куќи во Њујорк и Флорида.

Епстајн, како што пренесува агенцијата АП, бил пријател со поранешниот американски претседател Бил Клинтон, британскиот принц Ендрју и американскиот претседател Доналд Трамп.

 

NBC News

@NBCNews

BREAKING: Billionaire convicted sex offender Jeffrey Epstein arrested for alleged sex trafficking, officials say. https://nbcnews.to/2NzAvYh 

Billionaire Jeffrey Epstein arrested for alleged sex trafficking

Some say Epstein was the subject of a sweetheart prosecution deal after authorities investigated alleged sex with underage victims.

nbcnews.com

575 people are talking about this

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here