28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Грк претепал македонски полицаец во Неготино

Грк претепал македонски полицаец во Неготино

Translate (Eng):[gtranslate]

Грк претепал македонски полицаец на автопатот Велес-Неготино, откако направил сообраќаен прекршок.

На 18.08.2019 во 08:30 часот на автопатот Велес-Неготино, кај с.Црвени Брегови, откако направил сообраќаен прекршок, С.К.(44) од Грција физички нападнал полициски службеник.

Лицето било лишено од слобода и задржано во Полициската станица Неготино за понатамошна постапка.

РЕКЛАМА

Исто така на 18.08.2019 околу 05.15 часот во СВР Скопје, М.П. (27) од Скопје пријавил дека физички бил нападнат од Р.А.(49) од Скопје.

М.П. кој бил под дејство на алкохол, почнал агресивно да се однесува кон полицискиот службеник, по што бил приведен, а потоа бил пренесен на Клиниката за токсикологија.

- Реклами -