4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаКОЅИЈАС ЌЕ ПИШУВА КНИГА, ЗА КАКО МАКЕДОНЦИТЕ ЈА ИЗГУБИЈА ИСТОРИЈАТА ПРЕКУ НОЌ

КОЅИЈАС ЌЕ ПИШУВА КНИГА, ЗА КАКО МАКЕДОНЦИТЕ ЈА ИЗГУБИЈА ИСТОРИЈАТА ПРЕКУ НОЌ

Грчките медиуми информираат дека поранешниот прв дипломат Никос Коѕијас се наоѓа островот Алонисос и ќе остане таму до септември, бидејќи работи на неговата нова книга, која би требало да биде готова до крајот на годинава.

Книгата е посветена на Преспанскиот договор, а информативниот портал „Њузбист“ коментира дека во СИРИЗА постои страв дека Коѕијас може да открие каква улога одиграле одредени личности во потпишувањето на самиот договор. Од СИРИЗА стравуваат уште дека поранешниот министер може да изнесе на виделина настани што можеби „би ја ставиле во опасност националната безбедност“ на Грција.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...