13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Приведени четири лица кој го подметнале пожарот во Велес

Приведени четири лица кој го подметнале пожарот во Велес

Translate (Eng):[gtranslate]

Од МВР за Курир потврдуваат дека се приведени четири лица, кои се сомничат за подметнување на пожарот кај велешкото езеро.

Во гасењето на пожарот ангажирани се 50 вработени од АРМ, еден хеликоптер на АРМ и два авиони од Дирекција за заштита и спасување.

РЕКЛАМА
- Реклами -