Приведени четири лица кој го подметнале пожарот во Велес

Од МВР за Курир потврдуваат дека се приведени четири лица, кои се сомничат за подметнување на пожарот кај велешкото езеро.

Во гасењето на пожарот ангажирани се 50 вработени од АРМ, еден хеликоптер на АРМ и два авиони од Дирекција за заштита и спасување.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here