3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Здравје и убавина Бидете здрави цела година со помош на овој напиток од јајца и...

Бидете здрави цела година со помош на овој напиток од јајца и мед

Translate (Eng):[gtranslate]

Зајакнете го вашиот имунитет на целосно природен начин. Доколку сакате да го зајакнете вашиот имунитет пред ладните денови, тогаш потребно е секое утро да консумирате една лажица од овој напиток.

За подготовка потребни ви се:

– 5 јајца;
– 1 кг. лимони и
– 1/2 кг. мед.

РЕКЛАМА

Петте цели јајца со лушпа (домашни, стари еден ден) добро измиете ги и ставете ги во поголема тегла и додадете им лимонов сок (вообичаено потребно е 1 кг. лимон). Оставете да отстојат осум денови на ладно место. Потоа сето тоа процедете го со цедилка, па во таа течност додадете половина килограм мед. Сè добро измешајте и секое утро половина час пред да консумирате јадење изедете по една лажичка од таа смеса.