15 C
Ohrid
четврток, септември 24, 2020
Почетна Македонија Спасен Сиљаноски: Заедно со Господин Господин Стефан ја пеевме песната ''Бегајте Грци...

Спасен Сиљаноски: Заедно со Господин Господин Стефан ја пеевме песната ”Бегајте Грци не ве сакаме”

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред 10 години беше професионален војник во АРМ, млад човек со спортски дух исполнет со патриотизам и врвен професионалец во својата област, и сега е исто, само областа е друга. Војникот денес е пејач.

Многумина од вас сигурно се прашуваат од каде му е тој патриотизам и љубов кон нашата татковина? Кичечанецот Спасен Сиљаноски е внук на народниот херој чие име и го носи – ”Спасен Сиљаноски” кој во втората светска војна бил убиен од балистите.

Спасен за Шило: Кога е во прашање Македонија го давам мојот живот и животот на мојата жена и деца…

РЕКЛАМА

Денес Спасен се ”пофали” на Фејзбук дека заедно со Поглаварот на Македонската црква Архиепископот Стефан и нашиот најголем патриот Агатаангел, заеднички ја испеале песната ”Бегајте Грци не ве сакаме”

- Реклами -