Заев: Ние политичарите по некогаш знаеме да тропаме глупости (ВИДЕО)

Зпрашан да ја коментира изјавата на претеникот од ДУИ, Артан Груби кој препораките
на Венецијанска комисија за Законот за јазиците ги коментираше со изјавата: „Мирот
нема цена“ премиерот Заев денеска се насмевна, се почечка по глава и рече:
„Ние, политичарите, знаеме, понекојпат, да лупаме глупости“

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here