18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Естрада Се огласи таткото на Кајмакоски: Даниел е добро дете од патриотско семејство,...

Се огласи таткото на Кајмакоски: Даниел е добро дете од патриотско семејство, тој никогаш не би направил двоглав орел

Translate (Eng):[gtranslate]

Павле Кајмакоски деновиве гостуваше во студиото на ИН Продукција, каде што промовираше две нови песни. Станува збор за една македонска патриотска песна која носи наслов “Александар Цар македонски” и една песна со печалбарска тематика “Покрај тебе да остариме”.

Но, меѓудругото тој во разговорот ги искоментира и последните гласини околу неговиот син, познатиот македонски пејач Даниел Кајмакоски и вели дека сето тоа што се пишува овие денови е голема новинарска игра. Еве што изјави таткото на Даниел за гледачите на ИН ТВ.

-Еве ќе ви кажам искрено. Даниел потекнува од едно големо патриотско семејство. Од прадедо е тоа семејство патриотски настроено, не само јас и татко ми или Даниел.

РЕКЛАМА

Значи, да повторам, од пра-пра дедо сме биле патриоти и верувам дека ова е една голема новинарска игра да биде срушено достоинството на Даниел или да се намали неговата репутација баш на шоуто “Твоето лице звучи познато”.-објаснува Павле, при интервјуто за ИН ТВ.

Тој апелира до медиумите да не пласираат невистини за неговиот син, со цел да добијат поголема читаност.

-Јас би ја искористил оваа прилика да ги замолам таквите медиуми, има многу начини како би можеле да се заработат пари и да бидат читани нивните медиуми. Дали весници или телевизии да бидат гледани.

Нека најдат друг начин, а не да го омаловажуваат некого кој баш напротив и не е таков, воопшто. За Даниел гарантирам јас дека не е таков и тоа со сигурност не е намерно направено.-додава Кајмакоски, за естрадниот магазин Естрада плус.

- Реклами -