16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Ова е „волкот“ кој ја испочитува својата зaклетва -честа е голема но...

Ова е „волкот“ кој ја испочитува својата зaклетва -честа е голема но срамот поголем ако не ја браниш

Translate (Eng):[gtranslate]

– Честа е голема, но срамот е уште поголем ако не ја браниш честа.

Иване брате, алал да ти е тоа мајчино млеко што си го цицнал.

*Иван oд Куманово, припадникот на единицата Волци за кој Честа, Кодексот и Македонија, имаат повеќе значење од пари.

РЕКЛАМА

Македонијо, јунак си родила

- Реклами -