21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Австралија Мајка осомничена дека ги убила своите две ќерки – Хорор во Австралија

Мајка осомничена дека ги убила своите две ќерки – Хорор во Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Австралиската полиција уапси 38-годишна жена, по потекло од Босна и Херцеговина кај Перт, која е осомничена за убиство на нејзините две ќерки.

majka
Телата на девојчињата, кои имаа шест и десет години, беа пронајдени од нивниот татко при враќање од работа во периферијата на австралискиот Перт.

Уапсената жена имала рани од самоповредување, била однесена во болница, но не била опасна по живот, јавуваат австралиските медиуми.

РЕКЛАМА

Соседите изјавиле дека семејството е од Босна и Херцеговина и живеат во Австралија околу 20 години.

Полицијата соопшти дека семејството немало досиеја, ниту пак биле познати за кршење на законот, пренесува АБЦ.

- Реклами -