12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Австралија Мелбурн - Се изигра најголемото македонско оро (Видео)

Мелбурн – Се изигра најголемото македонско оро (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Во организација на Македонско Австралиската организација на заедницата (MACO), минатава недела во паркот во Footscray се одржа традиционалниот осми по ред Македонски Фестивал на храната.

Понудата и оваа година беше богата и изобилуваше со македонска традиционална храна но она што е многу важно е тоа што овој фестивал преставува важен насатан за македонците да го покажат својот идентитет, култура ,традиција .

На фестивалот учествуваа повеќе македонски културни уметнички друштва од поголемите градови на Австралија и задно со македонците, австралијаните и другите посетители го изиграа  најголемото македонско  оро.

 

https://www.facebook.com/borce.sugarevski/videos/10159406060896151/

РЕКЛАМА

This is how we roll… MACEDONIANS from Melbourne & Sydney!!!

Gepostet von Official Macedonian Food Festival am Samstag, 26. Oktober 2019