11.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Свет Трудница ги спасила сопругот и ќерката од насилник кој им упаднал во...

Трудница ги спасила сопругот и ќерката од насилник кој им упаднал во домот!

Translate (Eng):[gtranslate]

Бремена жена од Флорида го спасила животите на нејзиниот сопруг и ќерка, откако убила натрапник со пушка АР-15, кој се обиде да провали во нивниот семеен дом минатата недела, објави Njujork post..
Мајка хероина мораше да оди „во акција“, откако провалници се упатиле кон нејзината ќерка и веќе го удриле сопругот со пиштол.
„Веднаш штом дојдоа на задната врата, вперија пиштол кон мене, а другиот ја грабна мојата 11-годишна ќерка“, изјавил сопругот Џереми Кинг за „Bay News 9“.

Тој бил претепан со пиштол и го клоцале, а неговата сопруга, осум месеци бремена, отишла да се скрие во спалната соба.
“Кога провалникот стигна до вратата во линија каде што можела да го види, таа пукала и успеа да го погоди. Пушката ја стори својата работа”, додал сопругот.
Полицијата соопштила дека пронашла мртво тело на маж кој лежел во блискиот ров, а другиот осомничен е на слобода.
Сопственикот на домот рекол дека претрпел „ужасно тепање“, но бил спасен од неговата

„Имам скршена очна вдлабнатина, синусна празнина, потрес на мозокот, 20 шавови и три „основни“ во главата“, се пожалил Кинг.
„Тие влегоа во нашата куќа со два нормални пиштоли, а мојот АР ги запре. Мојата сопруга го израмни просторот за гаѓање и ги спречи да ме убијат“, додал тој.
Од канцеларијата на шерифот велат дека огненото оружје во домот било легалн

РЕКЛАМА

 

- Реклами -