2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаКривична за кичевчанец кој со багер скинал оптички кабел и го прекинал...

Кривична за кичевчанец кој со багер скинал оптички кабел и го прекинал интернетот во целиот град.

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 39-годишен багерист од Кичево, кој на 24 август годинава со багер скинал оптички кабел по што дошло до прекин на телекомуникацискиот и информатичкиот сообраќај.

Како што информираат од МВР, настанот се случил во близина на наплатната рампа Гостивар – Тетово, а пријавениот ангажиран од страна на ЈП „Државни патишта“, додека управувал багер, скинал оптички кабел.

Кривичната пријава против него е поднесена поради сомнение за сторено кривично дело уништување или оштетување јавни инсталации.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...