23.3 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Австралија Видео: Ансамблот Танец пристигна на аеродромот во Мелбурн

Видео: Ансамблот Танец пристигна на аеродромот во Мелбурн

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот ансамбл на народни песни и игри  Танец пристигна на аеродромот во Мелбурн. Членовите на Танец беа пречекани од домаќинот – членовите на Австралиско Македонското Културно Уметничко друштво Тоше од Мелбурн Австралија.

Танец ќе престојува неколку недели  на турнејата во Австралија и ќе изведе неколку концерти по повод 70 годишниот јубилеј од нивното постоење.

Оваа година Мелбурн Канбера и Сиднеј ќе имаат можност да ги проследат концертите а за информации на следниот линк https://tanecaustraliatour2019.com.au/?fbclid=IwAR0iSYJU-3pMQCGaIvL7xclRjWJ9M9kntpkbNWu0plur8Sg2wRm0MpsVEEY

РЕКЛАМА

Video : Nikola Stavreski http://falanga.com.au/

 

- Реклами -