20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Маж извршил полов напад врз дете на невенчаната сопруга

Маж извршил полов напад врз дете на невенчаната сопруга

Translate (Eng):[gtranslate]

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека извршило полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

Осомничениот во повеќе наврати во текот на годинава извршил полови дејствија врз детето на неговата невенчана сопруга.

Случајот, по добиените определени сомнежи и сознанија, бил пријавен од службени лица од Центарот за социјални работи во Кичево.

РЕКЛАМА

Надлежниот обвинител до судијата на претходна постапка поднел предлог за определување притвор имајќи ја предвид тежината на стореното кривично дело за кое е пропишана казна затвор од најмалку 12 години.

- Реклами -