13.9 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Свет Видео- Две семејства се затрупани во уранитините-се борат со времето да ги...

Видео- Две семејства се затрупани во уранитините-се борат со времето да ги спасат

Translate (Eng):[gtranslate]

Во албанското место Тумане се случува вистинска драма затоа што две семејства се затрупани под урнатинитеСе работи за семејства со 8 и 5 членови, пишува Радио телевизија Албанија.Репортерите од лице место јавуваат дека спасувачите се борат да ги извлечат од урнатините.

РЕКЛАМА
- Реклами -