25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Забава Видео- Свиња нападна грчки новинар на задача: Репортер известувал од Атина, животното...

Видео- Свиња нападна грчки новинар на задача: Репортер известувал од Атина, животното не сакало да го пушт

Translate (Eng):[gtranslate]

Грчкиот новинар Лазос Мантикос известувал за поплавеното подрачје во близина на Атина, кога во кадар влегол еден непоканет гостин – свиња која не сакала да го остави на мир.
Свињата, за која се верува дека побегнала од фармата во близина, прво почнала да му ги душка нозете, потоа почнала да го прогонува и да го гризе репортерот кој безуспешно се обидувал да побегне.
За работата да биде полоша, се се случило за време на јавување во живо за емисијата Добро утро Грција, а неговите колеги во студиото не можеле да дојдат при себе од смеење.
Јавувањето на крајот морало да се прекине, бидејќи несреќниот репортер никако не можел да се ослободи од својот прогонувач.

РЕКЛАМА
- Реклами -