11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабаваВидео- Свиња нападна грчки новинар на задача: Репортер известувал од Атина, животното...

Видео- Свиња нападна грчки новинар на задача: Репортер известувал од Атина, животното не сакало да го пушт

Грчкиот новинар Лазос Мантикос известувал за поплавеното подрачје во близина на Атина, кога во кадар влегол еден непоканет гостин – свиња која не сакала да го остави на мир.
Свињата, за која се верува дека побегнала од фармата во близина, прво почнала да му ги душка нозете, потоа почнала да го прогонува и да го гризе репортерот кој безуспешно се обидувал да побегне.
За работата да биде полоша, се се случило за време на јавување во живо за емисијата Добро утро Грција, а неговите колеги во студиото не можеле да дојдат при себе од смеење.
Јавувањето на крајот морало да се прекине, бидејќи несреќниот репортер никако не можел да се ослободи од својот прогонувач.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...