25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Забава Погледнете што ќе се случи ако ставите ''Аспирин'' во машината за перење.

Погледнете што ќе се случи ако ставите ”Аспирин” во машината за перење.

Translate (Eng):[gtranslate]

Овој совет ќе ја спаси вашата омилена бела облека. Кој би помислил дека таблета аспирин би
можела да има поголема ефикасност од индустриските средства за отстранување на
нечистотии.
Растворете 5 таблети аспирин од 300мг во 7/8 литри топла вода. Ставете ја облеката во
водата и оставете ја преку ноќ. Можете да ги издробите таблетите, така побрзо ќе се
растворат и подобро ќе делуваат.
Ова средство ќе ја врати првобитната белина на светлата облека.
Навистина, подобро е од секое избелување, бидејќи не ја оштетува облеката, а при тоа ја
отстранува нечистотијата. Обидете се, ќе бидите задоволни со резултатот.

РЕКЛАМА
- Реклами -