4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваПогледнете што ќе се случи ако ставите ''Аспирин'' во машината за перење.

Погледнете што ќе се случи ако ставите ”Аспирин” во машината за перење.

Овој совет ќе ја спаси вашата омилена бела облека. Кој би помислил дека таблета аспирин би
можела да има поголема ефикасност од индустриските средства за отстранување на
нечистотии.
Растворете 5 таблети аспирин од 300мг во 7/8 литри топла вода. Ставете ја облеката во
водата и оставете ја преку ноќ. Можете да ги издробите таблетите, така побрзо ќе се
растворат и подобро ќе делуваат.
Ова средство ќе ја врати првобитната белина на светлата облека.
Навистина, подобро е од секое избелување, бидејќи не ја оштетува облеката, а при тоа ја
отстранува нечистотијата. Обидете се, ќе бидите задоволни со резултатот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...