7.2 C
Ohrid
среда, декември 6, 2023
ПочетнаСветСе напил ладна вода и починал: Четиринаесетгодишниот Лазар починал на роденденска забава.

Се напил ладна вода и починал: Четиринаесетгодишниот Лазар починал на роденденска забава.

Четиринаесетгодишниот Лазар М. од Нови Пазар почина изненадно на роденденска забава на својот другар од училиште.

Момчето одеднаш паднало откако испило чаша вода. Веднаш бил транспортиран во Општата болница во Нови Пазар, но немало спас. Лекарите безуспешно се обидувале со реанимација да го вратат момчето, информира Курир.рс За жал, момчето починало од срцев удар.

Лазар бил прва година во средно економско училиште за кое денешниот ден е прогласен за ден на жалост и нема да се одржува настава.

Лазар бил омилен меѓу другарите и членовите на Културно уметничкото друштво Рас. Се подготвувал за настап на новопазарскиот Севдах фест, кој почнува денеска.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Се огласија од партијата на убиецот Палчо: Изразуваме најдлабоко и најискрено сочуство за загубата на два човечки живота, младата Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

За прв пат, по три дена се огласија од политичката партија „Десна“ откако стана јасно дека нивниот претседател извршил две убиства. Од партијата велат...

Долгогодишни другарчиња: Шоферот на Палчо имал и фотографија со Велибор Манев !!!

Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка краткотраен 48-часовен притвор против 46-годишен скопјанец со иницијали С Д...

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување, како што се шпекулираше туку била застрелана, соопшти...

Ова е уапсениот возач на Палчо: Откако бил уапсен детално ги кажал плановите на бегалецот – сам постирал слики на ФБ додека се возел...

Лицето С Д од Струмица татко на две деца е возачот кој го превезувал Љупчо Палевски Палчо осомничен за убиството на 14 годишната Вања,...