23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Свет Зошто никој од семејството Рама не дојде на погребот на несудената снаа

Зошто никој од семејството Рама не дојде на погребот на несудената снаа

Translate (Eng):[gtranslate]

Меѓу бројните жртви на разорниот земјотрес кој ја погоди Албанија е и девојката на синот на премиерот на земјата, Еди Рама, пренесе италијанската Анса, а потоа и албанските медиуми.

Грегор Рама со своите Инстаграм следбенции, сподели дека во рушевините на земјотресот во Драч пронајдено е телото на нему блиска личност, а меидумте веднаш препознаа дека во прашање е 24 годишната Кристина Рици.

Кристи заедно со телото на нејзиниот татко Едуардо(54) извлеченa е од рушевините на шестспратната зграда, а неколку часа подoцна пронајдeни се и телата на нејзината мајка Долоре(49) и братот Клаус(21). Долоре била фризерка, а Едуардо службеник.

РЕКЛАМА

Албанскиот портал Балкавеб ја објави веста дека семејството Реци е погребано во Драч. Четирчленото сeмејство на вечното почивалиште ги испратило неколку стотина жители на Драч, меѓутоа меѓу пристунтие  не бил ни Грегор, ниту некој друг член на семејството Рама.

Според италијанската агенција Анса, Грегор Рама и Кристи биле заедно неколку години, но само најблиските пријатели знаеле за нивната врска.

 

Извор: курир.мк

- Реклами -