27 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Новогодишна приказна раскажана од малиот Фаик од Шуто Оризари со негови...

(ВИДЕО) Новогодишна приказна раскажана од малиот Фаик од Шуто Оризари со негови зборови, низ негови очи

Translate (Eng):[gtranslate]

„Новогодишна“ е дел од хуманитарната кампања на здружението „Проект Среќа“ „Топол дом за сите“, за реновирање на живеалишта каде што живеат деца, во тешки и нехумани услови , од целата земја, со акцент на руралните подрачја.

„Новогодишна“ – новогодишна приказна раскажана од Фаик, со негови зборови, низ неговите очи…

Музика, текст и аранжаман се на Бојан Трајковски, додека режисер и монтажа на видео: Дарио Јанковиќ. Светло на видео спот: Пролајт студио. Снимано во студио „Габроски“ и „Мјузик Хаус“.

РЕКЛАМА
- Реклами -