16 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Сообраќајот на патиштата по влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка, Крушево,...

Сообраќајот на патиштата по влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка, Крушево, Ѓавато и Пресека

Translate (Eng):[gtranslate]

Сообраќајот на патиштата се одвива тековно по наместа влажни коловози. Слаб снег кој не се задржува на коловозот има на Попова Шапка, Крушево и на планинските превои Ѓавато и Пресека, информираа од ЈП Македонија пат.

Намалена видливост поради магла до 150 метри има во Крушево. Од ЈП Македонија пат апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП Мaкедонија пат, како што се посочува, постојано се на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

РЕКЛАМА
- Реклами -