18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Видео: Виртуозот Симон Трпчевски го прекина концертот во Штип поради лошите услови...

Видео: Виртуозот Симон Трпчевски го прекина концертот во Штип поради лошите услови во салата – Немало греење и струја

Translate (Eng):[gtranslate]

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве после пауза од 11 години повторно настапи во Штип.

Концертот кој што се одржа во рамки на Домот на културата „Ацо Шопов“ виртуозот бил приморан да го прекине поради лошите услови, односно поради фактот што во салата немало греење, а имало проблеми и со струјата.

Во видеото во продолжение ќе можете целосно да видите за што точно станува збор:

РЕКЛАМА

dosie

- Реклами -