28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Марија од Босилово е исчезната три дена, семејството очајно моли за помош

Марија од Босилово е исчезната три дена, семејството очајно моли за помош

Translate (Eng):[gtranslate]

Се бара исчезнато лице Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години.

Кога била видена последен пат облечена била во тренерки.

Излезена од дома на 18.01 2020 година во утринските часови.

РЕКЛАМА

Се замолуваат сите граѓани кои ке видат или имат некое сознание да пријават во полиција или на телфонскиот број 070 447 338.

полицијата во врска со исчезнувањето соопшти На 20.01.2020 во 15.20 часот во Полициска станица Струмица Б.Б.(29) од село Босилово пријавил дека од нивниот семеен дом во с.Босилово се оддалечила неговата сопруга М.Б.(28). Полициска станица Струмица презема мерки за пронаоѓање на лицето.

- Реклами -