21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Забава ''Тури ми топла да се наголтам'': Бидејќи сега е сезона на греана...

”Тури ми топла да се наголтам”: Бидејќи сега е сезона на греана ракија, оваа вевчанска песна на Петар Бели ќе ви биде хит!

Translate (Eng):[gtranslate]

Песната се вика „Тури ми топла“, испеана е на чист вевчански дијалект, а автор и изведувач е Перо Пешиноски – Бели.

РЕКЛАМА
- Реклами -