5.8 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Група деца влегле во силосите на Жито-мел во Куманово за да прават...

Група деца влегле во силосите на Жито-мел во Куманово за да прават селфи, едното од нив паднало и се здобило со тешки телесни повреди.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 15,00 часот во СВР Куманово од Ургентниот центар Куманово било пријавено дека од ул.„Тодор Велков“, било донесено дете со повреди од пад. Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и било констатирано дека истиот ден околу 14,30 часот, шест малолетници заминале во зградата на поранешен „Житомел” со цел да се фотографираат.

Потоа сите се качиле на петтиот кат од објектот, во делот силоси за жито, по што еден од нив на возраст од 14 години движејќи се наназад, не забележал дека на подот има отвор од силос, и пропаднал внатре во отворот, паѓајќи до приземната просторија.

Детето се здобило со тешки телесни повреди по што било пренесено во Комплексот клини “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

РЕКЛАМА

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР-Куманово.

- Реклами -