24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Забава Јапонија направи тушеви и тоалети за кучињата што патуваат на аеродромите

Јапонија направи тушеви и тоалети за кучињата што патуваат на аеродромите

Translate (Eng):[gtranslate]

Аеродромот „Итами“ во Осака постави тоалети за кучиња кои патуваат, вклучително и посебен држач на кој може да ја потпрат ногата.
Тоалетите ќе се наоѓаат во ограден двор надвор од терминалот, со тушеви и садови за вода, соопшти операторот „Кансаи ерпорт“.
Ова ќе биде првиот објект наменет за кучиња на еден јапонски аеродром, а целта на неговото поставување е милениците да се охрабрат да „завршат работа“ пред да влезат во авион на домашните летови.

РЕКЛАМА
- Реклами -