14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Забава 14 Работи што ги научив од мојата мајка: Една од нив е,...

14 Работи што ги научив од мојата мајка: Една од нив е, “Јас те донесов на овој свет, јас можам и да те извадам од него.”

Translate (Eng):[gtranslate]

14 работи што ги научив од мајка ми:
.
– Мајка ми ме научи да почитувам добро завршена работа.
“Ако планирате да се убиете еден со друг, излегувајте надвор, оти само што завршив со чистење.”
– Мајка ми ме научи на религија.
“Моли се на Бога тоа да излезе од тепихот.”
– Мајка ми ме научи за основите на логиката.
“Затоа што јас така реков, ете зошто.”
– Мајка ми ме научи за логиката.
“Ако паднеш од лулашката и со го скршиш вратот, нема да дојдеш со мене во продавница.”
– Мајка ми ме научи за правилата на осмозата.
“Затворија устата и јади ја супата.”
– Мајка ми ме научи за важноста на издржливоста.
“Има да седиш тука додека не го изедеш целиот спанаќ.”
– Мајка ми ме научи за кругот на животот.
“Јас те донесов на овој свет, јас можам и да те извадам од него.”
– Мајка ми ме научи за зависта.
“Има милиони помалку среќни деца на светов, кои немаат родители како ти.”
– Мајка ми ме научи за медицината и функционирањето на човековото тело.
“Ако не престанеш да ги вртиш очите, ќе ти останат такви.”
– Мајка ми ме научи за црниот хумор.
“Кога косилката ќе ти исече прстите, немој тогаш да трчаш по мене.”
– Мајка ми ме научи за генетиката.
“Ист си како татко ти.”
– Мајка ми ме научи за моето потекло.
“Затвори ја вратата. Не си роден во штала!”
– Мајка ми ме научи за мудроста.
“Кога ќе бидеш на мои години, ќе разбереш.”
– Мајка ми ме научи како функционира правдата.
“Еден ден и ти ќе имаш деца, и се надевам дека ќе излезат исти како тебе.”

РЕКЛАМА
- Реклами -