18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Битола: Им подариле лозови за лотарија па им се паднало автомобил

Битола: Им подариле лозови за лотарија па им се паднало автомобил

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес, инстант лозот Мини макси донесе Среќа плус на млад брачен од Битола. Лилјана и Илија Ванчовски, од денес ќе се возат во својот автомобил Мини уан (MINI ONЕ) благодарение на Среќа плус на Државна лотарија.
Со оглед на тоа дека се верни играчи на игрите на среќа на Државна лотарија, среќните добитници чија свадбена прослава се одржала на 25-ти октомври, на свадбената покана напишале дека наместо цвеќе и бонбониери би сакале да добијат инстант лозови.

Од многутте коверти со инстант лозови кои се специјално дизајнирани и наменети за ваков вид на прослави имале помали добивки за кои на продажното место Димпо во Битола, направиле замена исклучиво со инстант лозот Мини и Макси посакувајќи еден од атрактивните автомобили.

Денес со клучевите во рака, Лилјана и Илија, среќни ни раскажаа за нивното неизмерно изненадување, возбуда и среќа. Убаво е кога заедничкиот живот ќе го започнеш со Среќа плус.

РЕКЛАМА
- Реклами -