6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Кавадарчанецот Борче Стаменов, поправа стари компјутери и ги донира на деца од...

Кавадарчанецот Борче Стаменов, поправа стари компјутери и ги донира на деца од социјални семејства

Translate (Eng):[gtranslate]

Кавадарчанецот Борче Стаменов речиси 4 години радува семејства од сите краеви на Македонија. Тој е основач на иницијативата “Донирај компјутер” преку која собира стари компјутери од луѓе на кои повеќе не им се потребни, ги поправa и ги дарува на семејства кои немаат доволно пари да им овозможат компјутер на своите деца.

4 години ни требаа да ја постигнеме целта која мислевме дека е недостижна. Излезе, дека ништо не е недостижно ако сакаш и имаш силна желба да го направиш.

Денеска, тој на својот Фејсбук профил објави дека го донирал 163-тиот компјутер и дека ќе донира уште толку…

РЕКЛАМА

- Реклами -