6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Боки 13 го предложи - Сергеј Варошлија за сведок.

Боки 13 го предложи – Сергеј Варошлија за сведок.

Translate (Eng):[gtranslate]

Одбраната на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 за наредното рочиште за случајот „Рекет” за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на пратеничката Фросина Ременски и Дејан Панделески и други кои треба да ги обезбеди.

Судечкиот совет не го прифати предлогот за укинување на притворот на обвинетиот Јовановски и го одби како неоснован.

На денешното рочиште требаше да сведочат бизнисменот Владимир Тодоровиќ и сведокот Лидија Јаневска. Тодоровиќ бил во Бугарија, а Јаневска не добила покана, па рочиштетот е одложено.

РЕКЛАМА
- Реклами -