6 C
Ohrid
недела, април 18, 2021
Почетна Македонија Атиџе Муратова го доби македонскиот оскар, и со песна ги поздрави присутните...

Атиџе Муратова го доби македонскиот оскар, и со песна ги поздрави присутните на Златна Бубамара.

Translate (Eng):[gtranslate]

Награда за интернационален успех доби екипата на „Медена земја“ на овогодинешната „Златна Бубамара“ на популарноста која се одржа синоќа.

Примајќи ја наградата кинематографот Фејми Даут рече: „Не добивме Оскар во Америка, но добивме македонски Оскар“.

Атиџе пак, во нејзин стил ја воодушеви публиката и доби силни овации кога запеа песна.

РЕКЛАМА
- Реклами -