6 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Австралија Австралија -Умре пациент болен од Корона бил на крузерот каде има и...

Австралија -Умре пациент болен од Корона бил на крузерот каде има и Македонци

Translate (Eng):[gtranslate]

Австралија ја регистрира првата жртва од Корона Вирусот. Патникот од прекуокеанскиот крузер кој беше заглавен во Јапонија по бројните заразени од корона денес подлегна на вирусот јавуваат медиумите во Австралија.

78 годишниот пациент кој со својата жена си уплатил одмор со крстарење околу пацификот денес почина во болницата во Перт. Патникот кој со својата сопруга тестираа позитивни на COVID19 вирусот беа пренесени во Перт Западна Австралија на лекување. Неговата сопруга сеуште е изолација во посебна соба во болницата.

На крузерот имаше 164 патници со австралиско потекло кои  владата ги евакуира и се наоѓаат на австралиско тло во изолација.

РЕКЛАМА

Во НЈВ четири случаеви се целосно излечени и пуштени

Foto Facebook

- Реклами -