14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Тешка сообраќајна незгода: 20-годишно момче усмрти 61-годишен тракторист кај Зајас.

Тешка сообраќајна незгода: 20-годишно момче усмрти 61-годишен тракторист кај Зајас.

Translate (Eng):[gtranslate]

Еден 61-годишен маж загина во несреќа на патот Кичево – Гостивар кај местото викано Трапчин Дол.

Автомобил од типот „Ауди“ управуван од 20-годишник од Зајаз се удрил во тракторот на сега починатиот 61-годишен земјоделец, кој се движел по автопатот.

МВР информира декакако резултат на несреќата, на патот Гостивар – Кичево, времено бил затворен сообраќајот.

РЕКЛАМА

фактор

- Реклами -