3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Џамбазов на Златна Бубабамара во неколку стихови ја опиша состојбата во Македонија

Џамбазов на Златна Бубабамара во неколку стихови ја опиша состојбата во Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Игор Џамбазов имаше брилијантен настап на „Златна Буба мара“. Тој во својата песна „И племето и семето“ како да ја опишува актуелната состојба во Македонија.

И вака и така се е отидено, и името, презимето и племето и семето.

РЕКЛАМА