5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Видео Советник на општина снимен како безмилосно шутира куче

Видео Советник на општина снимен како безмилосно шутира куче

Translate (Eng):[gtranslate]

Лицето за кое се тврди дека е Бране Јовановски советник на општина Македонски Брод е снимен како безмилосно шутира куче пред продавница изјавува А1 он.

Снимката направена во Македонски брод и објавена на социјалните мрежи покажува уште едно изживување врз уличните животни. Наводно авторите на снимката добивале пораки да ја повлечат снимката , со цел, да не се прави драма бидејќи реакцијата била поради тоа што кучето лежело на чергата.

Градоначалникот бил недостапен за коментари а советникот не бил расположен за изјави. Оваа постапка дуби бура на реакции во јавноста.

РЕКЛАМА

 

Gepostet von Ivana Marash am Mittwoch, 4. März 2020

- Реклами -