10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Директорка на скопска клиника позитивна на корона вирусот ?

Директорка на скопска клиника позитивна на корона вирусот ?

Translate (Eng):[gtranslate]

Директорка на една од скопските клиники е позитивна на коронавирусот, дознава А1он од извори на клиниката.

Според нашите информации, директорката на клиниката била вратена од Италија, а претходно одела на своето работно место.

Министерот за здравство не сакаше да ја потврди оваа информација, а закажа прес конференција во 11.30 часот.

РЕКЛАМА

Ова ќе биде четврт случај на коронавирус во земјава, доколку и официјално го потврди министерот