5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Прегазен пешак на Партизанска во Скопје – Возачот побегнал

Прегазен пешак на Партизанска во Скопје – Возачот побегнал

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес на булеварот Партизански одреди во Скопје околу попладневните часови прегазен е пешак кој преминувал преку булеварот на необележан пешачки премин. Лицето е удрено од страна на возач кој управувало со автомобил и се движел по булеварот.
За среќа брзата помош веднаш интервенирала и лицето останало живо и се има здобиено со телесни повреди.
Според очевидците кои се затекнале на лице место, возачот на автомобилот веднаш избегал од местото на настанот без да запре.

РЕКЛАМА
- Реклами -