18 C
Ohrid
сабота, август 8, 2020
Почетна Македонија Спасен Силјаноски: Сите вие што ми се заканувате во пораки, дојдете и...

Спасен Силјаноски: Сите вие што ми се заканувате во пораки, дојдете и во лице направете го тоа, па да видите како се брани Македонија и кој е Спасен.

Translate (Eng):[gtranslate]

Многумина од вас сигурно се запрашале од каде му е тој патриотизам и љубов кон нашата татковина, па да појасниме за тие што незнаат, нашиот кичевчанец Спасен Сиљаноски, млад човек со спортски дух исполнет со патриотизам и врвен професионалец во својата дејност е внук на народниот херој чие име и го носи – „Спасен Сиљаноски“ кој во втората светска војна бил убиен од балистите.

Запаметено ќе остане интервјуто за порталот Шило Магазин каде на кратко изјави: Кога е во прашање Македонија го давам мојот живот и животот на мојата жена и деца…

Преку фејсбук статус денес се огласи Спасен Силјаноски кој е  на турнеја во Австралија. Фолк изведувачот Спасен Силјаноски на една од прославите, направи мала измена на текстот од песната па го опеа Заев во песната, со тоа што ги насмеа Македонците во Австралија. Видеото кое го измени стана вирално по социјалните мрежи и се прошири мошне брзо. Токму тоа е и една од причините што Спасен сега се огласува преку фејсбук статус до неговите пријатели и  непријатели, кој поради опеаната песна за Заев сега добива заканувачки пораки на Фејзбук за него и неговото семејство.

РЕКЛАМА

Во целост ви го прикажуваме неговиот Фб статус:

- Реклами -