4.3 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Ване Маркоски: Тоа што до вчера трубевте за докторката ваква таква, е...

Ване Маркоски: Тоа што до вчера трубевте за докторката ваква таква, е тоа сте ВИЕ денес по кафетериите.

Translate (Eng):[gtranslate]

“Браво” за сите по кафе баровите и рестораните денеска. Тоа што до вчера трубевте за докторката, е тоа сте денеска ВИЕ. Се што како збор го кажавте за неа, да си го препишете на вас денес.

Секој “испрчен” на кафе денес не се разликува по ништо и од тие што избегаа од болница и од докторката и од сите вакви примери.

Таква свест, таква грижа за себе и другите, па тоа е дно. Поддршка за сите наши доктори и здравствени работници, за сите институции за ангажираноста и ажурноста до сега. Со ваков народ, ќе ви треба сила, храброст и издржливост да не заштитите.”

РЕКЛАМА
- Реклами -