5.8 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Утре завршува забраната за носење зимска опрема во возилата.

Утре завршува забраната за носење зимска опрема во возилата.

Translate (Eng):[gtranslate]

Утре завршува обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата што беше воведена на 15 ноември лани.
Од АМСМ информираат и дека сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено, по претежно суви коловози.
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.
Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

РЕКЛАМА
- Реклами -